Štyri dôvody Toto je rok aktualizovaného cestovateľa rozpočtu

0 Comments

: 14/14/20 | 14. januára 2020

Keď som začal cestovať pred desiatimi rokmi, neexistovali žiadne veľké cestovné blogy, pretože im rozumieme, zdieľame webové stránky pre hospodárske podnebie alebo aplikácie, ako aj na internetových rezerváciách pre nejasné destinácie bolo len málo.

Nezabúdám na objavovanie iba jedného webu o batohovaní v Európe, ako aj o niekoľkých fórach, kde by som sa mohol pýtať. Informácie tam boli, avšak nebolo tak rýchlo objavené alebo také bohaté ako dnes.

Ak ste nehovorili s najlepšou cestovnou kanceláriou, Backpackerom alebo majiteľom hostela, alebo ste nemohli objaviť návrh vo vašom sprievodcovi, bolo jednoduché vynechať dôležité informácie, ktoré by vám ušetrili peniaze. Napríklad som nerozumel kartám City Discount Farty, keď som prvýkrát začal cestovať. Neboli diskutované v príručkách, ako aj len málo cestujúcich o nich hovorilo. Získanie týchto kariet vám však ušetrí peniaze: získate prístup k atrakciám celého mesta, ako aj k múzeám za jednu cenu (plus, niektoré ponúkajú úplne bezplatnú verejnú dopravu!).

Nakoniec som zaplatil za všetky múzeá v Paríži individuálne, keď som práve dostal Pass Parížske múzeum o 80% menej.

V posledných rokoch explodovali cestovné aplikácie, blogy, webové stránky, ako aj zdieľanie hospodárskych klimatických služieb. Rýchlosť, v ktorej sa ponúka nové stránky, služby a informácie, neustále sa zrýchľuje.

To je skvelá správa pre cestujúcich v rozpočte. Cestovanie nikdy nebolo lacnejšie alebo ľahšie. Informácie sú sila. Čím omnoho viac informovali, že ste cestovateľ, tým viac budete môcť pochopiť, čo robí ponuku, ako aj kde ich objaviť.

Nemusí to však cítiť túto metódu, keď sa letenka stále javí ako astronomická aj pre tie najkratšie lety. Napríklad lety do Európy z USA sú počas leta pravidelne takmer 900 dolárov. Cestovatelia z Južnej Afriky alebo Austrálie platia ešte oveľa viac, ako to, aby cestovali takmer kdekoľvek mimo svojich okamžitých regiónov. Je ľahké pozerať sa na stránky ako Expedia alebo Priceline, ako aj premýšľať: „Neverím, že tento rok môžeme zaplatiť za útek z domácnosti.“

Teraz však môžete obísť konvenčnú prehliadku hotela/veľkého autobusu/hlavného poskytovateľa leteckej dopravy cestovného ruchu, ako aj udržateľne znížiť svoje náklady. Rovnako ako zvýšenie nových webových stránok a hospodárstvo zdieľania, so značným rastom blogov v posledných rokoch, sa to stalo.

Tu sú štyri dôvody, prečo je rok 2015 rokom cestovateľa plánu rozpočtu:

1. Zvýšenie hospodárstva zdieľania

Pomocou ekonomiky zdieľania môžete objaviť lacnejšie ubytovanie, nepredvídateľné príručky výletov, možnosti jazdenia, ako aj domáce jedlá s regionálnymi kuchármi. Môžete obísť konvenčný cestovný trh so zdieľaním ekonomických klimatických miest a získať prístup k miestnym obyvateľom využívajúcim svoje vlastné aktíva, ako aj zručnosti, aby sa nakoniec stali malými obchodmi s cestovným ruchom s lacnejšími cenami. (Napríklad môj Airbnb pobyt v St. Croix bol 50 dolárov za noc, zatiaľ čo najdostupnejší hotel, ktorý by som mohol objaviť, bol 150 dolárov.)

Miestni obyvatelia navyše chápu, kde objaviť ponuky. Chápu, ktorý supermarket je najlacnejší, čo obchody ponúkajú najlepší predaj, ako aj miesto, kde objaviť reštaurácie s otvorom v stene, ako aj bary s najchutnejším jedlom za najnižšie ceny. Priamo s nimi vám poskytuje prístup k týmto vedomostiam.

These sites have altered the travel game as well as made travel much more available for everyone. The sharing economic climate has been around for many years (Couchsurfing was established in 2003 as well as Airbnb in 2008), however ended up being mainstream last year as well as will only continue to grow. Práve tu je niekoľko mojich preferovaných webových stránok:

Couchsurfing (accommodation)

Airbnb (accommodation)

Dôveryhodné domy (ubytovanie)

BlaBlaCar (ridesharing)

EatWith (meals)

2. whatever is Online!

The growth of sites like mine has made it possible to find a quirky bit B&B, regional restaurant, or off-the-beaten-path traveler destination. instead of magazines as well as guidebooks as the info gatekeepers, you now have travelers publishing material for each destination in the world — all available with a easy Google search. A browse for “Uzbekistan travel blog” yields tons of results.

Information about every country, restaurant, as well as activity is offered on the internet now — even the most obscure. This provides you much much better gain access to to planning tips, advice, as well as things to do. three of my preferred blogs for offbeat destinations are Uncornered Market, roads as well as Kingdoms, as well as Wandering Earl, all of which function destination guides as well as stories for much more remote locations in the world.

3. much better flight browse Options

The growth of multinational flight browse engines has made it much simpler to discover affordable flights as well as hidden offers that were justnemožné objaviť predtým. Nie všetky motory prehľadávania sú rovnaké. Všetci majú svoje vlastné slepé miesta, ale niektoré z oveľa robustnejších zahŕňajú menších regionálnych dopravcov, ako aj letecké spoločnosti rozpočtového plánu.

Okrem toho existujú stránky, ktoré prehliadajú cestovné z chyby, ako aj predaj letu, takže môžete byť vždy informovaní o dohode. Medzi moje ponuky ponúkajú:

Letovú dohodu

Letenka

Sviatoční piráti

Škatuľa

Mamono

Okrem toho stránky ako Busbud a Rome2rio spôsobili objavenie pozemnej prepravy v nejasných destináciách oveľa jednoduchšie zverejňovaním cestovného, ​​ako aj informácie o ceste na internete, ktoré sa používajú na ťažké nájsť.

4. Zvýšenie leteckých spoločností pre rozpočet

Pred rokmi, ak ste chceli lietať medzi kontinentmi, boli ste uviaznutí hlavne s konvenčnými nákladnými leteckými spoločnosťami. To už nie je pravda. Letecké spoločnosti pre rozpočet teraz slúžia mnohým diaľkovým trasám, čo umožňuje odraziť sa po celom svete za bitové peniaze. Nórske letecké spoločnosti vám umožňujú lietať do Európy, ako aj z Bangkoku za približne 250 dolárov za každú cestu.

AirAsia X poskytuje bláznivé cenovo dostupné ponuky okolo Ázie, ako aj Austrálie za 100 dolárov za každú cestu. Indické, ako aj letecké spoločnosti na Blízkom východe ponúkajú cenovo dostupné lety v celom subkontinente aj v Afrike.

***
Technologický pokrok priniesol jednoduchší prístup k informáciám, ako aj prepojených ľudí z celého sveta. Toto je prínos pre cestujúcich. Teraz intímne regionálne porozumenie už nie je mimo dosahu. Skončí to ľahšie plánovanie, ako aj výskum študovať svoju cestu, objavte cestovných spoločníkov, ako aj využívať rôzne obchody. Tradiční vrátnici sú preč, rovnako ako to zmenilo cestovnú hru.

Pochod inovácií bude naďalej pokračovať v postupe, rovnako ako aj tým, že cestovanie bude lacnejšie, keď ste skončili oveľa viac informovanejší. Rovnako ako oveľa viac informovaní ste, čím jednoduchšie bude, aby ste presne pochopili, ako ušetriť peniaze.

Ako cestovať po svete za 50 dolárov denne

Môj New York Times veľmi populárny sprievodca brožovanosťou po World Travel vám dá poučiť, ako zvládnuť umenie cestovania, aby ste sa uistili, že sa dostanete z vychodenej cesty, ušetrite peniaze a tiež budete mať hlbší cestovný zážitok. Je to váš sprievodca plánovaním A to Z, ktorý BBC nazval „Biblia pre cestujúcich v pláne rozpočtu“.

Kliknutím doprava tu objavíte oveľa viac a začnite ho čítať ešte dnes!

Zarezervujte si cestu: logistické návrhy a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite cenovo dostupný let pomocou SkyScanner. Je to môj preferovaný prehľadávací motor, pretože vyhľadáva stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy pochopíte, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, využite Booking.com, pretože neustále vracia najdostupnejšie sadzby pre penzióny a hotely.

Nepamätáte si cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobou, zranením, krádežou a zrušením. Je to rozsiahla bezpečnosť v situácii, čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel mnohokrát využívať. Moje preferované podnikanie, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete to najlepšie podnikanie, ktoré môžete využiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam, keď cestujem. Sú to najlepšie v triede, pretože sa nemôžete pokaziť a využiť ich na vašej ceste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *