Je Jordan riskovať

0 Comments

Posledná aktualizácia: 2/2/2020 | 2. február, 2020

V porovnaní s množstvom svojich susedov na Blízkom východe, Jordánsko je pozoruhodne ristrémne voľná krajina na návštevu.

Keď som bol v Jordánsku, nikdy som nestretol na žiadny typ bezpečnostných problémov. Rovnako ako málo ľudí mi poskytlo, že “čo tu robíš?” pozrite sa. Namiesto toho som zistil, že všetci sú šťastní, zvedaví, rovnako ako príjemné.

A rad sólových cestujúcich, ktorého chápem, zažili presne to isté.

Stručne povedané, zatiaľ čo ľudia môžu mať nejakú nervozitu o regióne, Jordánsko je jedným z najbezpečnejších lokalít ísť do v regióne, ako aj pravdepodobný bit sa bude pokaziť. V skutočnosti, Jordánska vláda kladie veľké úsilie, ako aj peniaze na výrobu návštevníkov pociťuje bez rizika s prominentnými bezpečnosť, ako aj úrady existencie v regiónoch dovolenky, ako aj v hoteloch.

Čo teda potrebujete veriť skôr, ako si zamierte do Jordánska? Rovnako ako existuje nejaký typ dielov, ktoré sa musíte vyhnúť?

Myšlienky nižšie pokrývajú bezpečnostné problémy, ktoré budete musieť premýšľať o tom, ako cestujete do Jordánska, takže si môžete premýšľať v každom okamihu vašej cesty. Ak máte na mysli tieto myšlienky, budete veľmi bez rizika, zatiaľ čo v Jordánsku!

1. Byť si vedomý svojho majetku – vďaka posilneným orgánom existencia v Jordánsku, dokonca aj drobné trestné útoky sú pomerne nízke, ale vždy je to vždy praktické zostať si vedomí toho, kde sú vaše majetok. Tam boli správy o vreckách, ako aj kabelky-únoscov v niekoľkých z mnohých oveľa preťažených častí Ammárneho staré centrum mesta, ako aj na hlavných miestach rekreantov.

2. Zabráňte hranicám so Sýriou, ako aj Irakom – je to typické pochopenie, že Sýria, ako aj Iraku sú nebezpečné miesta, ktoré majú ísť do momentu, rovnako ako to siaha na svojich hraniciach s Jordánskom. Žiadny z primárnych atrakcií rekreantov nie je blízko týchto hraniciach, takže to dáva zmysel len preto, aby som sa jasne.

3. Zostaňte ďalej od verejných protestov – zdá sa, že rutinná verejná prezentácia v Jordánsku sú takmer vždy pokojní, avšak len to isté, je to typický zmysel, aby sa zabránilo obrovským udalostiam, ako je toto, ak ho môžete pomôcť.

V hlavnom meste Ammca, v hlavnom meste sú často prezentácie vo štvrtok večerom, alebo po uplynutí piatkových poludňajších modlitieb, v blízkosti úradu premiéra. Rovnako majú tendenciu sa stať, keď sa diskutujú o veľkých ekonomických problémoch alebo na značných výročiach. Dávajte pozor na regionálne médiá, takže ste schopní zabrániť neúmyselným, keď som sa chytil v akomkoľvek type regionálnych protestov.

4. Buďte si vedomí svojej bezpečnosti v taxíku – tam bolo niekoľko správ od ženských cestujúcich o obťažovaní z taxikárov. Najlepší spôsob, ako zabrániť tomu, je sedieť v chrbte, ako aj upozornenie na pobyt. Tieto sú mimoriadne izolované incidenty; Normálne hovoríte, že taxi motoristi v Jordánsku sú skutočne užitočné.

5. Buďte opatrní na púštnej diaľnici – diaľnici 15, ktorá beží na sever na juh s Jordánskym, je jednou z primárnych trás medzi Ammanom, ako aj inými centrami, ako napríklad Aqaba. Tam boli udalosti, keď je diaľnica zatvorená, pretože nepokoj v Ma’an na juhu, ako aj iné časti sú blokované z času na čas. Skontrolujte regionálne správy pre akýkoľvek typ uzáverov, ako aj vždy dodržiavajte pokyny na orgány.

6. Získajte cestovné poistenie – vždy, keď aj kdekoľvek cestujete, musíte mať vždy správnu úroveň cestovného poistenia, vzhľadom na to, že nikdy nerozumiete, keď sa niečo môže pokaziť. Získajte cestovné poistenie, keď si rezervujete svoju cestu, aby ste vám pomohli z núdzového stavu alebo kompenzovať vás na krádež alebo zranenie. Nikdy neopustím dom.

Často sa obavy o bezpečnosti Jordánska

Tu sú niektoré riešenie najčastejšie požiadaných obáv, ktoré dostanem o bezpečnosti v Jordánsku:

Je riskantné riziko z vodovodu piť v Jordánsku?
Všeobecne povedané, vodovodná voda v Jordánsku je bez rizika piť. Veľa hotelov bude mať vodné čističe tiež len preto, aby sa ubezpečil, že ste čistili pitnú vodu. Ak ste spochybňovaní čistoty vody, varte ho na minútu veľmi najprv alebo využite steriPen alebo Lifestraw, aby ste ju očistili.

Neexistujú žiadne podrobné recyklačné programy v Jordánsku, takže veľa plastov končí na skládkach. Pokúste sa zabrániť plastu s jedným použitím, ak môžete.

Sú v Jordánsku nejaký typ podvodov?
Rovnako ako veľa krajín, existuje niekoľko podvodov, ktoré budete chcieť byť vedomí pri návšteve. Medzi najtypickejšie podvody patrí taxi motoristov prebiehajúci vás alebo vás užívajú na dlhšiu trasu, majitelia predajcov, ktorí vám hovoria, že remeslá sú vyrobené lokálne, keď nie sú, ako aj majitelia predajcov, ktorí predávajú “starožitnosti”, ktoré sú len lacné repliky.

Väčšina podvodov sa vás len snaží roztrhnúť, takže sa nemusíte týkať rovnako veľa o vašej bezpečnosti. Udržujte svoje rozumy o vás, rovnako ako budete môcť zabrániť týmto typickým drobným podvodom.

Pre oveľa viac informácií skontrolujte, či tento publikuje na typických podvodoch.

Je to riziko, že ide do Jordánska Solo?Rovnako ako kdekoľvek, existuje niekoľko ďalších opatrení, ktoré musíte vziať, keď cestujete sólo, avšak Jordánsko je absolútne fantastická destinácia. Jordánsky ľudia sú skutočne priateľskí, ako aj vítaní, rovnako ako budete robiť veľké ponuky regionálnych priateľov.

Je Jordan RIZIKOKOĽVEK AKOUTÍVAŤ PRE SOLO ŽENY?
Solo Žena Travellers budú chcieť vziať základné opatrenia, ktoré tu budú mať okrem toho, že majú pozornosť odevov, ktoré nosia. Samozrejme, budete chcieť zabezpečiť, aby ste boli vhodne zakryté pri vstupe do náboženských lokalít, ale môžete tiež chcieť skryť, keď od skontrolovania krajiny vo veľkom.

Nežiaduce záujem sa môžu uchovávať na zátoke obliekaním ako miestni obyvatelia, ako aj pokrývajúcu vašu pokožku. Dlhé nohavice, ako aj tričká s dlhým rukávom pôjdu dlhú metódou, keď vám pomôže vyzerať menej ako rekreačný pracovník, zatiaľ čo takisto zastavenie nežiaducej pozornosti.

Tu je niekoľko užitočných článkov o bezpečnosti, ktorú napísali našimi odborníkmi na naše Solo Women Travel:

Ako zostať bez rizika ako sólový ženský cestujúci

8 mýtov o sólovej ženskej cestovnej ceste

10 Typických obáv o Solo ženské cestovanie

Mal by som sa týkať teroristického útoku v Jordánsku?
Vládne upozornenia pre cestujúcich do Jordánska Uvádzajú možnosť teroristických útokov, kvôli niektorým udalostiam v minulosti, najmä jeden na Karakovom hradu v roku 2016, keď bol zabitý kanadský rekreačný pracovník. Podobne aj mnohé extrémistické teroristické pozemky narušené jordánskymi orgánmi. Takže nebezpečenstvo existuje, ale vláda je zvyčajne veľká pri sledovaní, ako aj o to starostlivosť.

Celkovo je teroristické útokové upozornenia na presne rovnakej úrovni ako veľa krajín v Európe, ktoré by ste s najväčšou pravdepodobnosťou premýšľali bez toho, aby ste o tom vôbec premýšľali.

***
Napriek tomu, že niektoré z jeho susedov, ktoré sú krajiny, naznačujem, že v súčasnosti nie je možné kontrola (napríklad Iraku, ako aj Sýria) Jordánsko samotné je mimoriadne privítané turistom, ako aj vládu, ktorá má záujem o oveľa viac cudzí Návštevníci, prevzali veľa opatrení, aby ste sa uistili, že vaša bezpečnosť.

Priateľské miestnych obyvateľov – integrované s mimoriadnou starovekou architektúrou, senzačnými púštnymi nastaveniami, ako aj originalitu kontroly mŕtveho mora, okrem iných stránok – zabezpečia, že máte dôkladne uspokojivý výlet do Jordánska.

Rezervujte si výlet do Jordánska: Logistické nápady, ako aj triky
Rezervujte si let
Použite Skyscanner alebo Momondo na objavovanie lacného letu. Sú to moje dva preferované prehľadávacie motory, pretože prezerajú webové stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy chápete, že žiadny kameň zostane nechaný. Začnite s Skyscannerom veľmi prvý, keď majú najväčší dosah!

Rezervujte si ubytovanie
Môžete si rezervovať ubytovňu s Hostelworld, pretože majú najväčší zásoby, ako aj najkrajšie ponuky. Ak chcete zostať niekde iné ako hostel, využite knihy, pretože neustále vracia najmenej drahé sadzby pre penzióny, rovnako ako lacné hotely. Moje preferované miesta na pobyt sú:

Nomads Hotel, ako aj Hostel (Amman)

Petra vchodová hostel, ako aj hotel (Petra)

Arabian nights (Wadi Rum)

Don’t fail to remember travel Insurance
Cestovné poistenie vás zabezpečí proti chorobe, zraneniu, krádeži, ako aj zrušeniu. It’s detailed security in situation anything goes wrong. I never go on a trip without it as I’ve had to utilize it lots of times in the past. My preferred business that offer the very best service as well as value are:

Safety Wing (for everybody below 70)

Insure My trip (for those over 70)

Medjet (for extra repatriation coverage)

Looking for the very best business to save money With?
Check out my resource page for the very best business to utilize when you travel. I listing all the ones I utilize to save money when I’m on the road. They will save you money when you travel too.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *