Veterná farma Pilalla v Rizale: Veterné mlyny neďaleko Manily

0 Comments

Humming motora vozidla sa nás práve chystal spať, keď som našiel obrovského bieleho ventilátora, ktorý v diaľke trčí. Zrazu boli všetci nažive, skenovali horizont a sledovali viac.

Keby som nechápal presne tam, kde sme boli momentálne, rýchlo by som predpokladal, že sme dosiahli Bangui v Ilocos Norte. Avšak sme jazdili viac ako hodinu od Paete v Lagune, vďaka čomu sme našu metódu vrátili do Manily. Rovnako ako toto miesto nie je pozdĺž pobrežia Ilocandie, ale na Vysočine Rizalu. Mimo Ilocos Norte je to prvé svojho druhu v Luzone.

Nachádza sa v Humble Barangay of Halayhayin v Pilille, aby bola oveľa presnejšia, je Rizal Wind Farm najnovším prírastkom do rastúceho zoznamu hotspotov cestovného ruchu v tesnej blízkosti hlavného mesta, vzdialeného len dve hodiny. Podľa spoločnosti Alternergy Wind One Corp, podnik, ktorý vedie operácie farmy, je Pililla ideálnym prostredím pre veternú farmu, pretože „je súčasťou prírodného veterného koridoru produkovaného odlišnými geografickými prvkami obklopujúcimi jazero.“

Na vrchole šikmých kopcov na 300 metrov nad morom stojí jazdný pruh 27 veterných turbín, ktoré sa týčia nad Laguna de Bay a stoja pozdĺž línie NW-S, aby chytili Amihan od októbra do marca, ktorého rýchlosti môžu dosiahnuť 36 km/hod. Každá turbína môže vytvoriť 2MW. Odhaduje sa, že celá farma je schopná každý rok vyrábať prakticky 150 gigawatthodín elektrickej energie.

Veterná farma Rizal
Veterná farma Rizal
Veterná farma Rizal
Krátky článok v oblasti dopytu v roku 2015 uvádza, že toto zamestnanie vo výške 100 miliónov dolárov bolo vyvinuté na doplnenie dodávky energie v Rizal a Metro Manila, najväčšej oblasti dopytu po elektrickej energii v krajine.

„Znamená to, že elektrická energia vyrobená touto veternou farmou musí cestovať iba na krátku vzdialenosť, aby sa mohla konzumovať, a zabezpečilo, že všetka elektrická energia vyrobená tu sa využije bez obmedzenia mriežky alebo straty prenosu,“ dodáva Alternergy.

Keď sme dorazili, bolo to veľa automobilov, ktoré zaberali parkovanie automobilov, takže to už nie je presne trik, ale mnohí z nich sa práve tu zastávali na metóde alebo z hlavného mesta. Okrem gawkingu na fanúšikov Humongous, ako aj objavovanie oveľa viac o obnoviteľnej energii, tu nie je čo robiť. Ak však cestujete po častiach Rizal alebo Laguny, zastávka tu môže byť osviežujúcim doplnkom vašej itinerára. Išli sme v poludnie a nemohli sme zostať dlhšie z mnohých dôvodov, ak je to možné, zostaňte hore až do západu slnka, keď zlaté lúče slnka vytvárajú svoju metódu s veternými mlynmi.

Ako sa dostať na Rizal Wind Farm v Pilille:

Osobnou dopravou (smery jazdy)

Ak prichádzate z Edsy, choďte na Manile East Road s mestami Taytay, Angono, Binangonan, Cardona, Morong, Baras a Tanay.

Zostaňte na Manila East Road Up, až kým sa nedostanete okolo dovolenkového domu Lorenza Resort (malo by byť po vašej ľavej strane). Na vidlici odbočte doľava (druhá cesta je Pililla-Jala-Jala-Pakil Road).

Pokračujte v jazde, kým nedosiahnete ešte jednu vidličku. Vchod by mal byť po vašej ľavej strane. Pochopíte, že ste tam, keď uvidíte parkovisko.

Verejnou dopravou

Z Starmall Mandaluyong (oproti Shangri-La Plaza/Megamall na druhej strane Edsa) alebo Araneta Center v Kubao v Quezon City, vezmite dodávku alebo FX na verejný trh Tanay v Sampaloc. (Cestovné: PHP 70)

Na trhu si vezmite trojkolku na veternú farmu Pililla. (Fare: PhP 300 per way.) Make sure you work out for a roundtrip cost.

More suggestions on YouTube ⬇️⬇️⬇️

Súvisiace príspevky:

Bangui Windmills: Ilocos Norte, Philippines

Flames as well as Mirrors in Sagada

The lost Cemetery of Negativism: Burying poor Vibes in Baguio City

7 locations TO go to NEAR MANILA Under P1000

2022 DOT-Accredited hotels & Resorts in RIZAL (Antipolo, Tanay, San Mateo & More!)

25 finest RIZAL traveler areas to go to & things to Do

PINTO ART museum travel guide & new typical guidelines

CLOUD 9 ANTIPOLO: view Deck, Hanging Bridge & restaurant Guide

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *