13 najlepších vecí, ktoré môžete vidieť a robiť na pobreží Oregonu

0 Comments

, zverejnených 7. 8. 2010 | 8. júla 2021

Foggy, zdá sa, že neustále vlhké, žiarivo zelené a plné drobných rybárskych dedín, Oregonské pobrežie mi pripomína veľa môjho domovského regiónu Novej Anglicka. Nie toľko počasia-Nová Anglicko nie je taká vlhká-ale obaja majú podobného ducha. Rovnako ako tu, morské plody sú kráľom, mestá sú malé a pevne spojené a ľudia sú vytrvalí a príjemní.

Po tom, čo teraz dvakrát poháňal túto časť tichomorského pobrežia a môžem s istotou povedať, že tento úsek cesty je jedným z najkrajších v krajine. Zatiaľ čo vzdialenosť od Astoria na severe po Brookings na juhu vyzerá na mape veľká, nie je to: v skutočnosti môžete jazdiť pozdĺž chrbtice v regióne, trasa 101, od konca do konca za deň.

Ale prečo by ste to chceli urobiť?

Je oveľa lepšie naskočiť ako žaba hore alebo dole po pobreží, jazdiť na pár hodín, zastaviť sa a potešiť v okolí, potom nasledujúci deň naskočte do iného (alebo dva). Aj keď by ste mohli – ako každý cieľ – tráviť tu veľa času, myslím, že týždeň by vám poskytol dostatok času na to, aby ste videli hlavné pamiatky a preskúmali hojnú povahu oblasti.

Počas mojej nedávnej jazdy po pobreží som sa odrazil z mesta do mesta, konzumoval svoju váhu v ustrici a iných chutných morských plodoch, zatiaľ čo sa vyhrieval pokoj a pokoj pobrežných miest.

Ak sa ocitnete na tomto úseku pobrežia a premýšľate, čo robiť a kde jesť, dobre, tu sú moje návrhy:

1. Vykročte chodník Oregon Coast Trail

Táto 425 míľová (684 km) chodník sa tiahne po pobreží Oregonu. Je to relatívne ľahké, s niektorými miernymi úsekmi a prakticky 40% z toho je pozdĺž pláže. Trvá asi mesiac, kým sa vydáva na celú cestu, ale je rozdelený do 10 sekcií, aby sa lepšie uľahčilo kratšie túry.

Môžete tiež skočiť na chodník takmer kdekoľvek, kde chcete pre denné túry, ako napríklad Arch Cape do Oswald West State Park (4,1 míľ), Yachats to Neptún Krásny pohľad (3,8 míľ) a štátny park Sunset Bay State Park do Cape Arago State Park (2,3 míľ).

2. Jedzte svoju váhu v ustrici

V priebehu rokov som sa zamiloval na ustrice. Ich bacuľatá, šťavnaté telá, sladká chuť a krémová textúra. Páči sa mi, že okolo nich berú chuť vody, takže žiadne dve ustrice z rôznych oblastí sveta nie sú úplne rovnaké. A našťastie, kamarát I Road zakopol aj s ustricami. Jedli sme asi štyri tucty každý deň. Ustrice sú bohaté, sladké a mäsité – a predávajú sa všade, takže sa nemusíte pozerať ďaleko, aby ste ich našli.

Moje najobľúbenejšie miesta boli z Shucker’s Oyster Bar (Lincoln City), Oregon Oyster Farm (Newport), Mo’s Seafood & Chowder (Newport) a Clausen Oysters (North Bend). Môžete získať pol tuctu za približne 15 USD, aj keď, ak pôjdete na Oyster Farms, sú lacnejšie.

3. Preskúmajte štátny park Fort Stevens

Fort Stevens sa nachádza severne od Thorovej studne na veľmi severozápadnom návrhu Oregonu. Fort Stevens bol vojenskou základňou, ktorá strážila rieku Columbia. Pevnosť bola v prevádzke od občianskej vojny do druhej svetovej vojny a nakoniec bola premenená na obrovský park s rozlohou 4 300 hektárov, kde si môžete zakopnúť zvyšné pištoľové batérie a podzemné tunely, túry, prenájom bicyklov, plavbu a plavbu.

Na pláži je tiež úžasný stroskotanie lode. Peter Iredale tu v roku 1906 narazil na plytko, a zatiaľ čo loď bola väčšinou zbavená šrotu, jeho trup zostáva a vytvára niektoré úžasné fotografie.

Vstup do parku je 5 USD za auto a kemping stojí 22 USD za noc za základný stanový pozemok (majú tiež jurty a kabíny na prenájom).

4. Vyliezť na duny v národnej rekreačnej oblasti Oregon Dunes

Toto rozľahlé more veterných pieskových duny s priemerom viac ako 7 000 akrov a 40 míľ (medzi Florenciou a Coos Bay) je najväčšou takýmto rozlohou v Severnej Amerike. Duny sa pohybujú vo veku od 7 000 do viac ako 100 000 rokov. Boli tvorené, keď neďaleké hory erodovali a umyli downriver, len aby ich fúkli späť na breh pobrežným vetrom. Táto oblasť dokonca čiastočne inšpirovala Franka Herberta, aby napísal svoju sci-fi klasickú dunu.

Môžete sa vydať na dúny alebo ísť na terén a v okolí sú tiež miesta na táborenie, ryby a kajak. Prenajímanie Dune Buggy začínajú na 129 USD za hodinu, zatiaľ čo kajaky stoja 45 USD za deň.

5. Pozrite sa na Thora dobre

Toto pobrežné umývadlo v blízkosti Cape Perpetua vytvára úhľadné miesto na zastavenie. Thorová studňa, známa ako odtok Tichého oceánu, je veľký prírodný umývadlo zabudovaný do drsného skalnatého pobrežia, ktoré vyzerá obzvlášť úžasne počas prílivu alebo búrlivého počasia. Aj keď môže byť škodlivé priblížiť sa (je veľmi ľahké dostať sa preč do vody alebo skaly), napriek tomu uvidíte veľa turistov, ktorí predstavujú obrázky v blízkosti studne. Nebudete tu potrebovať viac ako desať alebo pätnásť minút.

6. Prejdite na tri čiapky krásna trasa

Táto 40 míľová (65 km) trasa sa tiahne pozdĺž severnej časti pobrežia od Tillamook do Tichomorského mesta. Táto trasa pomenovaná po Cape Meares, Cape Lookout a Cape Kiwanda poskytuje dostatočnú príležitosťities to delight in sweeping panoramas of the coast. You’ll pass through small towns and dense forests, with plenty of chances to stop for photos, beach walks, or a picnic. If you’re going to from March through June, keep an eye out for migrating whales.

7. unwind at Cannon Beach

This renowned beach is tucked away in the northwest of the state. It’s long and sandy and is best known for the photogenic Haystack Rock, which is a huge rock jutting out of the ocean just offshore. There are plenty of tide pools and places to picnic here, and the town itself (also called Cannon Beach) is full of all kinds of cafés and artisanal shops.

8. See the sea lion caves

Just 15 minutes south of Thor’s Well on route 101, this privately owned wildlife preserve and bird sanctuary is home to around 200 sea lions. You can walk (or take a short elevator ride) down to an observation platform, where you can see them up close as they lounge around on rocks. Be sure to go when the sea lions are in season or you won’t see many. You only need 30-60 minutes here. It’s an especially good place to stop if you’re traveling with kids. Admission is $14 USD.

9. Dive in to all the seafood

Oregon is known for its delicious (and abundant) seafood. From wild salmon to oysters to clams to halibut to albacore and shrimp, you can find some of the freshest seafood in the country here. many of what you’ll eat was caught that day by a local fisherman. There’s an unlimited supply of restaurants to choose from, from hole-in-the-wall dives to fancy, high-end establishments. I imply eating fresh seafood is one of the main reasons people come to this part of the country!

My favorites are local ocean Seafoods and Mo’s seafood & Chowder (both in Newport), Waterfront Depot restaurant (Florence), Tony’s Crab Shack (Bandon), and Barnacle Bistro (Gold Beach).

10. hit the beach

There are plenty of picturesque beaches in Oregon other than the well-known Cannon Beach. The coast is pretty windy and the water rough so “beach season” has a pretty short window. But, if you are searching for some beaches, other ones I liked include:

Seaside beach (Seaside) – one of the best beaches in northern Oregon. terrific for swimming and surfing.

Nye beach (Newport) – A wide, sandy beach that’s terrific for swimming.

Secret beach (Brookings) – A “secret” beach surrounded by tall cliffs. best went to at low tide.

Lone Ranch beach (Brookings) – A beach and picnic area with lots of family-friendly tide pools.

11. wander Ecola state Park

This park is just a few miles north of Cannon beach and stretches 9 miles (14km) down the coast. The area was explored by William Clark (of Lewis and Clark) in 1806, who discovered various indigenous burial sites and archeological remains here.

There are hiking trails, tide pools, picnic areas, caves, and more. The park is so picturesque that numerous films have also been filmed here, including scenes from The Goonies, point Break, and Twilight. Admission is $5 USD per vehicle.

12. stroll around Yaquina Head exceptional natural Area

Home to Oregon’s tallest lighthouse (which stands 93 feet tall and was built in 1868 in France), this headland was formed over 14 million years ago by ancient lava flows that carved a path out into the sea. Today, it’s a protected park with multiple tide pools, a handful of short trails (each around 0.5 miles), and picnic areas. You can trip the lighthouse (for $1 USD), go bird viewing (and whale viewing at the best time of year), spot seals, and check out the small interpretive center, which has information on all the local wildlife. Admission is $7 USD per vehicle.

13. Go whale watching

Some 200-400 gray whales live off the coast of Oregon and an additional 18,000 migrate every spring between Baja California and Alaska! Orcas can also be found on occasion too. Ninety-minute boat trips (around $50 USD) can get you up close and personal with these gentle giants. Whale’s Tail Charter runs regular trips on small boats with just 2-6 people, so you can have a much more intimate experience as you admire these amazing creatures (from afar).

***
While Oregon’s quirky foodie hub Portland tends to get the lion’s share of the state’s tourists, the coast is not to be missed. With its spectacular beautiful vistas, various parks and trails, amazing dunes and beaches, and a never-ending supply of fresh seafood, I think the region is one of America’s best road trip destinations. And, thanks to its size, it can be done in a short period of time too! Win-win all around!

Book Your trip to the United States: Logistical suggestions and Tricks
Book Your Flight
Use Skyscanner or Momondo to find a low-cost flight. They are my two favorite search engines because they search sites and airlines around the globe so you always know no stone is left unturned. start with Skyscanner first though because they have the most significant reach!

Book Your Accommodation
You can book your hostel with Hostelworld as they haNajdôležitejší inventár a najlepšie ponuky. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, použite Booking.com, pretože neustále vracia najdostupnejšie sadzby pre penzióny a nízkonákladové hotely.

Nezabudnite na cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás chráni pred chorobami, zraneniami, krádežou a zrušením. Je to rozsiahla ochrana v prípade, že sa niečo pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel používať mnohokrát. Moje obľúbené spoločnosti, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Bezpečnostné krídlo (pre všetkých pod 70)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie repatriácie)

Hľadáte najlepšie spoločnosti, s ktorými ušetria peniaze?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete najlepšie spoločnosti, ktoré môžete použiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam na ušetrite peniaze, keď som na ceste. Ušetrite vám peniaze, keď budete cestovať.

Potrebujete cenovo dostupnú RV pre svoj výlet?
Rvshare vám umožňuje prenajať RV od súkromných jednotlivcov po celej krajine a ušetril vám v tomto procese veľa peňazí. Je to ako Airbnb pre RVS.

Chcete oveľa viac informácií o Spojených štátoch?
Nezabudnite sa pozrieť na náš robustný cieľový sprievodca v USA, kde nájdete oveľa viac tipov na plánovanie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *