Východ slnka v kostole Culion a pevnosť, Palawan

0 Comments

, bol som schopný poraziť môj budík. O päť ráno som sa zobudil z krátkeho a plytkého spánku, otvoril mi oči, vstal hore a von z postele a potom sa budík zhasol. Bolo to jedno z tých vzácnych rán, ktoré som proti nemu dokázal skórovať. Takto som nadšený, že som začal deň. Chytil som fotoaparát a vydal som sa do kostola, aby som sledoval východ slnka, o ktorom sa Culion začína známy.

Kostol Culion bol pevnosťou. Prví agustínski misionári prišli na ostrov v roku 1622, aby založili farnosť, ale opakované Moro Raids ich prinútili postaviť pevnosť ako obranu v roku 1740. Takmer o dve storočia neskôr bol Culion vyhlásený za malomocnú kolóniu a stal sa domovom Filipinos postihnutej chorobou. . V roku 1933 jezuiti rekonštruovali pevnosť a zmenili ju na miesto bohoslužby, ktoré je známe ako kostol La Inmaculada Concepcion.

To, čo zostalo z pevnosti (okrem častí prevedených do kostola), je teraz rozpadajúca sa strážna veža, ktorá korunuje to, čo bývalo baštou. Toto tiež slúži ako maják, ktorý v noci vedie námorníkov. Pevnosť je posadená na ostrohu, smerujúca k moru a umožňuje voľný výhľad na východ.

Guma pred nedotknutím už osvetľovala temnú oblohu zafíru, ale lúče sa ešte musia objaviť. Odtiaľ som bol schopný vidieť bočné steny a stĺpy štruktúry. Kostol 25 m x 10 m bol vyrezaný od živých koralov, ale v niektorých častiach bol pridaný betón. Je zakončená karmínovou zaoblenou strechou podporovanou ďalším párom červených stien, zvýraznených bielymi oknami oblúka.

Culion Church posadený na útes
Crimson Stres of Culion Church a Naked Belfry
Čakanie na východ slnka

Z hlavnej cesty vedie betónové schodisko návštevníkov k dvojstupňovej fasáde. Horná vrstva sa môže pochváliť dvoma oblúkovými oknami s výklenkom, ktorý prikrýva obraz Panny Márie. Pod ňou sú tri dvere s výklenkami medzi nimi, ubytovanie obrazov svätých. Jeho hlavné dvere lemujú stromy Bougainvillea, ktoré do konštrukcie pridali kúsok horúcej ružovej, studenej a šedej. Po jeho pravici je zvuky bez steny a na ľavej strane krásny strom čerešní.

Myslel som, že mám stále veľa času, tak som sa vrátil do miestnosti, aby som prebudil svojej priateľky Mica a pretiahol ju do Fort Culion. Práve keď som vošiel do miestnosti, stalo sa to. Slnko sa vynorilo z hrudky oblakov a maľovalo oblohu ružovú a zlatú. Vďaka nebesiam, naša izba, rovnako ako pevnosť, čelila na východe, že som stále mal skvelý výhľad na prvú rannú nebeskú prehliadku.

Strom čerešní Palawan stojí krásne vedľa kostola
Výhľad na východ slnka z nášho okna
Ako sa dostať do kostola Culion Church a Fort: Denné zájazdy okolo Culion sú k dispozícii v Coron pre okolo P1100 na PAX. Ak ste veľká skupina, môžete si prenajať loď do Culion v Lualhati Parku pre P3000 pre 4Pax alebo P3500 pre 8pax. If you want it do-it-yourself style, you may ride the 1pm boat to Culion from Coron port for P180. Return boat is scheduled the next morning, which means you will need to stay overnight in the island as we did.

More tips on YouTube ⬇️⬇️⬇️

Súvisiace príspevky:

Culion, Palawan: To the ‘Island of No Return’ and Back

Culion museum and Archives, Palawan: Remnants and Descendants

CALAUIT SAFARI PARK: What to expect

Black Island, Busuanga: The new shade of Paradise in Palawan, Philippines

Mt. Tapyas: Chasing Sunsets in Coron, Palawan, Philippines

The other Pamalican Island in Busuanga, Palawan, Philippines

Maquinit hot Springs: Tub therapy in Coron, Palawan

Tameta Pension House: Where to stay in Coron, Palawan, Philippines

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *