Ako vidieť Taiwan v rozpočtovom pláne

0 Comments

zverejnené: 6/8/20 | 8. júna 2020

S miliónmi vecí, ktoré treba urobiť, značnou škálou chutných jedál, srdečných ľudí, skvelých príležitostí na turistiku, ako aj krásnych budov, ako aj chrámov, má Taiwan všetko.

Napriek tomu napriek tomu zostáva jednou z najviac podceňovaných – rovnako podaných – krajín Ázie.

Na jednej strane sa mi páči, že je stále mimo radaru, pretože to znamená menej davov. Nikdy neuvidíte veľa ľudí, ktorí cestujú po Taiwane. Je to, aby ste využili klišé, skrytý drahokam, ktorý máte (väčšinou) pre seba. Neexistujú žiadne hordy ľudí, ktorí sa snažia vziať svoje IG selfies.

Na druhej strane je škoda, že ľudia z Taiwanu nerobia väčšie cestovné záujmy, pretože je to také fantastické, ako aj to, čo sa za to tak veľa snaží. Toto je krajina, ktorá si zaslúži metódu oveľa väčší záujem, ako je uvedená.

A čo je vynikajúce pre cestujúcich v rozpočte, ako sme my, je to, že Taiwan je tiež veľmi cenovo dostupný.

Je to na úrovni lacnosti podobnej častiam juhovýchodnej Ázie, pričom množstvo jedál stojí iba pár dolárov. Aj keď som sa „rozplakal“ na jedle ako špičková sushi omakase, utratil som menej ako 1200 nt $ (40 USD). Jedlo (a tiež početné pivá) v anglickej krčme zameranej na vysťahovalcov? Menej ako 360 nt $ (12 USD).

Taiwan je snovou destináciou pre tých, ktorí chcú získať veľkú hodnotu za svoje peniaze.

Dnes na Taiwane rozdelím niektoré spoločné náklady, moje navrhované rozpočty, ako aj metódy na záchranu.

Typické náklady

Taiwan je celkom cenovo dostupný, takže pokiaľ neajete v špičkových reštauráciách alebo zostanete v luxusných hoteloch, nebudete ťažko vytlačení, aby ste utratili veľa peňazí. Tu je zoznam bežných nákladov v nových taiwanských dolároch (NT $):

Rezancová polievka-30-45 (1-1,50 USD)

Rezance – 40 (1,35 USD)

Ryža-85-100 (2,85-3,35 USD)

Obedové boxy – 100 (3,35 USD)

Sushi obed – 300 – 450 (10 – 15 USD)

MOSBURGER (Best Quick Food Burger) – 165 (5,50 USD)

Vstup múzea-30-100 (1-3,35 USD)

METRO TRIP-30-65 (1-2,15 USD)

Taxi – 70 (plus 25 na kilometer) (2,35 USD plus 0,84 za km)

Intercitný výlet vlakom-375-850 (12,55-28,40 USD USD)

Vysokorýchlostná koľajnica (HSR)-155-1 500 (5,20-50,15 USD)

Hostel Dorm-240-600 za noc (8-20 USD)

Hostel Osobný priestor-1 050-1 350 za noc (35-45 USD)

Koľko som strávil?

Za 13 dní som strávil celkovo 29 273 nt $ (2 252 nt $ za deň). V USD je to 981 dolárov (75 USD za deň). Teraz boli moje poznámky o niečo menej ako úplne komplexné ku koncu mojej cesty, pretože nemôžem objaviť nejaké príjmy, takže to zaokrúhlím rovnako ako dokonca aj 2 375 nt $ (80 USD) za deň.

To je skutočne oveľa oveľa viac, ako som veril, že som strávil. Čísla som musel urobiť dvakrát viac, ale oveľa viac v sekunde.

Potraviny – 8 597 nt $ (289,20 USD)

Ubytovanie – 13 351 nt $ (449,12 USD)

Prehliadky/múzeá – 1 410 nt $ (47,43 USD)

Preprava – 5 915 nt $ (198,95 USD)

Tak prečo som utratil toľko peňazí v krajine, že som uviedol, že je „super lacný“? Znamená to, že 80 dolárov je metóda oveľa viac ako úroveň juhovýchodnej Ázie. Je to omnoho viac so mnou, ako cestovať na Taiwane:

Najprv som zostal v osobných miestnostiach. Tri až štvornásobok výdavkov na internátu sa to skutočne rýchlo sčítava. Nepáči sa mi internáty, pretože som ľahký spánok a pretože som cestoval sám, nemal som nikoho, aby som rozdelil náklady na priestor.

Po druhé, urobil som veľké množstvo vysokorýchlostných vlakov. Tieto vstupenky sú 600-1 200 nt $ (20-40 USD) výlet v porovnaní s 150-300 nt $ (5-10 USD) pre rutinný vlak. Pretože som mal kúsok času, ako aj veľa pôdy na pokrytie, to zvýšilo moje náklady.

Po tretie, podnikol som niekoľko osobných výletov, pretože som si želal regionálneho sprievodcu pre seba, aby som sa mohol opýtať batérie obáv zo života na Taiwane. Teším sa z toho, že to robím na skupinových zájazdoch, najmä keď skúmam destinácie pre sprievodcov, ako som bol počas tejto návštevy.

A nakoniec, v snahe jesť čo najviac jesť, s najväčšou pravdepodobnosťou som mal 3-4 jedlá denne, vrátane mnohých špičkových reštaurácií, ako aj západných jedál. Toto množstvo jedla mi skutočne zmenilo kabelku (ale nanešťastie nie môj pás). Hovorím tu hobit úroveň stravovania:

Tieto štyri veci zvýšili moje každodenné typické na úrovni, ktoré by váš typický cestovateľ/batoh nebol v takom krátkom čase zasiahnutý.

Koľko potrebuješ?

Takže, udržiavať to, presne koľko si vyžaduje cestovanie po Taiwane? Ak by ste duplikovali moju cestu, verím, že 1 930-2,230 nt $ (65-75 USD) by stačilo. Nechceli by ste nič v tomto rozpočtovom pláne, ako by sa týkalo cenovo dostupného osobného ubytovania, vysokorýchlostných vlakov, niektorých zájazdov, ako aj zdravého množstva jedla a nápojov. Ak ste si vzali niekoľko pomalších vlakov alebo ste sa prilepili na jedenie na trhoch s potravinami (vyhýbali sa špičkovým sushi reštauráciách, ako som ja), môžete sa lepšie dostať na 1 785 nt $ (60 USD) za deň.

Ak máte rozpočet batohu, vyPožiadavka okolo 890-1 040 nt $ (30-35 USD) denne. Karma v internáte vás náklady na náklady okolo 300 nt $ (10 USD), jedlá sú iba 90-150 nt $ (3-5 USD), rovnako ako pivo je dosť lacné. Preberanie bežných (pomalších) vlakov by ušetrilo niekoľko ďalších dolárov denne.

Stručne povedané, či ste batohom alebo len cestovateľom rutinného rozpočtu, tu nikdy nebudete minúť značnú sumu. Mimo ubytovania, ako aj špičkové jedlo, čokoľvek v krajine je veľmi lacné.

Ako ušetriť peniaze na Taiwane

Ak chcete minúť ešte menej peňazí a získať nejaké skvelé ponuky, tu sú veci, ktoré môžu vaše náklady ešte viac znížiť:

1. Vyhnite sa vysokorýchlostným koľajniciam (HSR)
Vysokorýchlostné vlaky na Taiwane sú veľmi praktické (aj keď idú iba po západnej strane ostrova): odchádzajú každých 15 minút, ako aj cestu medzi Taipei a Kaohsiung (Mnohý južný bod) trvá iba 1 hodinu Rovnako ako 50 minút.

Sú však tiež mimoriadne drahé: lístok z Taipei do Kaohsiung stojí okolo 1 500 nt $ (51 USD). Na druhej strane, „miestne“ vlaky sú polovičné náklady na 845 nt $ (28 USD) (podobne je to iba 539-739 nt $ (18-25 USD) od Taipei do Tainanu, ako aj okolo 375 nt $ $ $ (12,50 USD) od Taipei do Taichung).

Navyše, línia HSR neprechádza s mestskými centrami, takže buď budete musieť vziať autobus alebo vlak zo stanice HSR, čo stálo oveľa viac času, ako aj peniaze.

Takže, ak chcete ušetriť peniaze, rovnako ako v zhone, vyhnite sa vlakom HSR.

2. Zostaňte v hosteloch
V Taipei je možné objaviť internáty hostela za 550-700 nt $ (18,50-23,50 USD) za noc pre 6-10-posteľové izby. Osobné priestory v ubytovniach môžu byť za 1 600-200 nt $ (54-74 USD) za noc.

Vyvarujte sa tiež osobných miestností hostela. Základný dvojhviezdičkový hotel vyplatí výdavky 1 200-1 500 nt $ (40-50 USD), čo z neho urobí oveľa lepšiu možnosť rozpočtu, ak chcete súkromie.

3. Jedzte na trhoch s potravinami
Jedlo na Taiwane je svetovej triedy. Keď som tam žil v roku 2010, veľmi som to neocenil, ale teraz si uvedomujem, aké rozmanité, chutné a zdravé je jedlo. Každé mesto je posiate dňovými aj nočnými trhmi. Ak chcete ušetriť peniaze na jedle (a je to veľmi jednoduché to urobiť tu), jesť regionálne jedlo na týchto trhoch je najlepšou metódou jesť na rozpočet. Objavíte veľa výdavkov na jedlo okolo 30-80 nt $ (1-2,75 USD).

A aj keď si vyberiete reštauráciu na sedenie, pozriete sa na 120-150 NT $ (4-5 USD) na jedlo na mieste, ktoré podáva taiwanskú kuchyňu.

Nikdy tu nevyžadujete minúť viac ako 400 nt $ (15 USD) každý deň.

Jedzte regionálne = zachrániť veľké!

4. Zabráňte západnému jedlu
Znamená to, že ste neprišli všetku túto metódu, aby ste jedli zlú verziu jedla, ktoré sa môžete vrátiť domov, však? Môžete objaviť každé západné jedlo, ktoré si vaše srdce želajú na Taiwane, ako aj mnohé z týchto jedál budú náklady na náklady asi 300 nt $ (10 USD). Úprimne povedané, vyhnite sa západným jedlom. Nikdy som nenašiel nič, čo by vynikajúceho, ako aj taiwanskej kuchyne, je metóda oveľa chutnejšia a plná takého rozsahu, že sa nebudete vyčerpať z toho, že „jete presne to isté“, ako aj znova.

5. Zoberte si úplne zadarmo pešie prehliadky
Jednou z prvých vecí, ktoré robím, keď sa ukážem v novom cieľovom mieste, je absolvovaná bezplatná pešia prehliadka. Poskytujú vám Law of the Land, ukážu vám hlavné vrcholy mesta, ako aj vám ponúkajú regionálneho sprievodcu, ktorý môže odpovedať na vaše otázky.

Rovnako ako It Formosa je najlepším obchodom s pešou cestou na Taiwane, ktorý poskytuje výlety v Taipei, Jiufen, Tainane a Kaohsiung. Jeho výlety majú kultúrne aj historické zameranie, čo z nich robí vynikajúci základ pre vašu návštevu.

A ak ste v Taipei a chcete niečo oveľa živšie, Trip Me Away poskytuje úplne bezplatné výlety okrem krčmy, ako aj výlety na potraviny, ktoré sa začínajú na 600 nt $ (20 USD) na osobu. Sú skvelou voľbou pre batohov, ktorí chcú uspokojiť ostatných cestujúcich.

6. Vezmite autobus
All hlavné mestá v Taiwane, vrátane Taipei, Taichung, Tainan a Kaohsiung, sa ponúkajú autobusy medzi miestnymi trénermi, ako aj pre Kaohsiung. Sú pohodlné, moderné, bezpečné a majú klimatizáciu (príliš veľa, zvyčajne, tak si prineste sveter).

Autobus z Taipei do Kaohsiung trvá približne päť hodín a stojí 300-500 nt $ (10-17 USD) v závislosti od toho, aký deň, ako aj čas, ktorý odchádzate.

Dva primárne podnikanie medzi miestnosťou sú autobus UBUS a Kuo-Kuang. Pre cestovné, ako aj informácie o časovom rozvrhu, pozri Taiwanbus.tw.

7. Zoberme si úplne zadarmo atrakcie
Existuje veľa úplne bezplatných chrámov, svätyní, múzeí a parkov po celej krajine. Na vyplnenie vašich dní je oveľa viac ako dostatočné. Nikdy som nemal problém putovať po mestách, ako aj objavovať veci, ktoré treba urobiť, ktoré nevykonali výdavky cent. Vaša regionálna ubytovanie alebo sprievodca alebo Google vám môže povedať, čo máte robiť.

8. Choďte na turistiku
Strávte dni turistikou aj početnými horami TaiwanS Trails. Taiwan je plný národných parkov. Krajina je taká malá, že nikdy nie ste ďaleko od žiadneho typu parku, sú dobre prepojené s verejnou dopravou a sú všetky zadarmo.

***
Taiwan je mimoriadne priaznivý pre rozpočet. Podľa mňa je to na rovnakej úrovni ako destinácie v juhovýchodnej Ázii, pretože jedlo bolo cenovo dostupné, ako aj početné aktivity boli zadarmo. Získate tu veľkú hodnotu. Takže, ak hľadáte nepretržitú a rozpočtovú lokalitu na návštevu, Taiwan je to.

Zarezervujte si cestu na Taiwan: logistické návrhy a triky
Zarezervujte si svoj let
Použite SkyScanner alebo Momondo na objavenie cenovo dostupného letu. Sú to moje dva preferované motory prehliadania, pretože prezerajú stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy pochopíte, že žiadny kameň nezostane nezostáva. Začnite s Skyscannerom najskôr, aj keď majú najvýznamnejší dosah!

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld, pretože majú najvýznamnejšie akcie, ako aj najlepšie ponuky. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, využívajte Booking.com, pretože neustále vracajú najdostupnejšie sadzby pre penzióny a cenovo dostupné hotely. Moje preferované miesta, ktoré zostanú, sú:

Formosa 101

Meander taipei

Nepamätáte si cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobou, zranením, krádežou a zrušením. Je to rozsiahla bezpečnosť v situácii, čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel mnohokrát využívať. Moje preferované podnikanie, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Bezpečnostné krídlo (pre všetkých pod 70)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie repatriácie)

Hľadáte to najlepšie podnikanie, s ktorým môžete ušetriť peniaze?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete to najlepšie podnikanie, ktoré môžete využiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré využívam na ušetrite peniaze, keď som na ceste. Ušetrite vám peniaze, keď budete cestovať.

Chcete oveľa viac informácií o Taiwane?
Nezabudnite vidieť nášho robustného cieľového sprievodcu na Taiwane ešte oveľa viac tipov na plánovanie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *