Príbeh cestovateľa: Nájdenie koreňov v Grenade

0 Comments

V roku 2015, moja druhá polovica Sarah, ako aj som začal plánovať, čo malo byť ročným cestovným dobrodružstvom. Úplne prvá vec, ktorú sme urobili, bolo vypracovať dlhý zoznam krajín, ktoré sme veľa chceli navštíviť.

Hovorím veľa rovnako ako veľa mimoriadnych miest, že z jedného alebo jedného z nich sme mali silné želanie preskúmať. Avšak zvláštne, Grenada, krásny karibský ostrov, kde sa narodila moja mama, jednoducho nebola na tomto zozname.

Verím v veľa spôsobov, pre mňa bol aj jeho koncept ohromujúci. Čo keby to nebolo online, rovnako ako očakávania, ktoré som mal? Čo keby som s tým necítil žiadne spojenie? Rovnako ako čo keby sa mi to nepáčilo?

Ale čím oveľa viac sme cestovali, tým oveľa viac som začal cítiť tento intenzívny, takmer gravitačný ťah smerom k Grenade. Zdá sa, že je šialené, keď sa odhlási, tak veľa úžasných nových krajín, zatiaľ čo v rovnakom čase odkladanie odhlásenia toho, ktorý má najosobnejšiu, čo mi naznačuje.

Odkiaľ si?

Keď cestujete, existujú obavy, že sa musíte využiť na to, aby ste sa mohli opýtať aj znova. Kedykoľvek uspokojíte niekoho nového, zvyčajne je to prvá vec, ktorú si môžete z nich nájsť z úst, dlho predtým, ako sa dokonca opýtali na vaše meno.

Predpokladám, že pre veľa ľudí je to metóda na začatie budovania konceptu toho, čo sa vám páči ako osoba, pomáhať vám údajom v úhľadnom bitele v ich mysliach. Táto obava je „odkiaľ ste?“.

Pre mnohých ľudí je to pravdepodobne skôr jednoduchá odpoveď, ktorú nemusia pri dodávke uveriť. Pre mňa to však nie je také jednoduché. Vidíte, som zmiešaný rasa, ako aj viditeľne. Keď niekto nasmeruje toto znepokojenie ku mne, musím to skúsiť a presne prísť na to, čo znamenajú.

Pýtajú sa, kde som sa narodil? Pýtajú sa, ktorá krajina telefonujem domov? Alebo, rovnako ako situácia v mnohých prípadoch, pýtajú sa, odkiaľ pochádza moja farba? Pre mňa je to skutočne zabalená otázka, ako aj tá, ktorú musím za normálnych okolností vziať na odpoveď.

Ak odpoviem s krajinou môjho narodenia, ďalšou obavou je bežne „Nie, naznačujem však, odkiaľ ste pôvodne?“, Čo naznačuje, aké je moje dedičstvo.

Aj keď tento problém má pomerne jednoduchú odpoveď, ktorá teraz automaticky odvaľuje môj jazyk, čím viac som sa o to opýtal, tým viac som sa to začal zaoberať sám. Takže ma to postaví na cestu, keď chcem presne nájsť, odkiaľ pochádzam. Ktorý z programu naznačuje, že som absolútne požiadavka zamieriť do Grenada.

Otázky Grenada

Keď som bol malý, bol som fascinovaný konceptom Grenada. Moja mama by mi povedala očarujúce príbehy o krajine, kde strávila svoju mládež. Zdalo sa, že doteraz vylúčilo všetko, čo som vedel, že podľa mojej mysle to vyrástlo na toto takmer mýtické miesto.

Svieže ekologické kopce posiate farebnými drevenými domami vyvinutými na chodúľoch, aby ich zaistili pred záplavami. Stromy naložené exotickým ovocím, ako sú banány, ako aj mango, ktoré voľne rastú v záhrade ľudí. Biele, dlaňové lemované pláže, ktoré vedú k krištáľovo čistých a teplých vodách, aké som videl iba v časopisoch. Všetko znelo neuveriteľne.

Narodil som sa a vyrastal som v Londýne. Napriek tomu, že som bol sám z pomerne malého ostrova (U.K), snažil som sa dostať hlavu presne presne to, ako musí byť malá Grenada.

Bombard som bombardoval svoju mamu s obavami, napríklad „Ako dlho by mi trvalo, kým som chodil po celom ostrove?“ Rovnako ako „Bol by som schopný plávať okolo neho bez zastavenia?“. Predpokladám, že som sa snažil vyvinúť fotografiu v mojej hlave pomocou jediných skutočných postupov, ktoré som v tom mladom veku rozumel.

Čím starší som vyrástol, tým oveľa osobnejšie sa tieto obavy stali. Budem cítiť spojenie s touto krajinou, ktorá je už neoddeliteľne významnou súčasťou mňa? Poskytne mi oveľa lepšie pochopenie Grenada oveľa lepšie pochopenie seba? Okrem toho som sa rozhodol, že je to výlet, ktorý požadujem, aby som skutočne pochopil svoju domácnosť, ako aj miesto, ktoré predstavuje toľko mojej identity.

Objavovanie trás

Nedávno som narazil na pozoruhodnú sériu s názvom Finding Traces, ktoré sa zobrazujú na internete, ako aj v televízii. Je to v súlade s príbehom súrodencov, ako aj súrodeneckých Garrettových, ako aj Miristi, keď sa vydávajú na cestu objavu na Filipínach. Podobne to, čo som naplánoval, odhaľujú miesto, kde sa narodila ich mama.

Je úžasné, že som zistil, že veľké množstvo pocitov, ktoré odhaľujú, ako aj emócie, o ktorých hovoria o zrkadle mojich vlastných.

TenObaja ste v minulosti intenzívne cestovali, ale ani jeden sa predtým nedostal na Filipíny. Vidieť to tak, ako to robia, so zmiešaným zmyslom pre nostalgiu a známosťou v rovnakom čase, ako je úplne nová, je presvedčivé pozorovanie. Môžete skutočne cítiť presne to, ako extatické, ako aj emocionálne nabité, sú, keď berú všetko.

Garrettov príbeh je tiež fascinujúci. Pochopil som ho skôr, ako som sa začal tešiť z tejto show z čítania o jeho živote a potom som pred dvoma rokmi vydala cestovanie so svojou domácnosťou.

V podstate založil aplikáciu, ktorú ponúkol spoločnosti Snapchat za 54 miliónov dolárov. Rovnako ako vtedy, čo veľa ľudí snívalo o tom, že by robili, ak by našli tento typ peňazí, vydali sa na svet.

Táto séria robí vynikajúcu úlohu predstaviť senzačnú krajinu, ako aj živú kultúru Filipín, ktorú sú populárne. Je vzrušujúce si ich užívať ako jeseň ako v krajine ich predkov so zaujímavými zážitkami, ktoré majú. Informácie na ich stránke Facebook si môžete pozrieť tu alebo na ich Instagrame práve tu a každý pondelok a štvrtok zachytávať nové webisody na adrese DiscoveringRoutes.com.

Úžasná cestovná inšpirácia

Objavovanie trás mi poskytlo určitú skutočnú motiváciu začať plánovať svoju cestu do Grenada. Avšak oveľa viac ako to ma prinútilo uvedomiť si presne, aká zásadná cesta je pre mňa, aby som sa podnikla. História bola pre mňa vždy záujmovou mierou, takže sa cítim, že sa ponoríte do svojho vlastného, ​​musí byť skutočne prioritou. Ak ako ja, vždy hľadáte inšpiráciu na cestovanie, skontrolujte druhú epizódu.

Pochopme v komentároch, ak máte cestu objavenia, ktorú by ste chceli pokračovať, ako aj kde. Alebo ak ste sa už pustili do jedného, ​​presne ako to šlo tak dobre, ako ste našli?

Páči sa mi tento článok? Pripnúť!

Štrajk

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na ceste je partnerom Amazonu, ako aj pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že provízie robíme, ak kliknete na odkazy na našom blogu, ako aj nákup od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *