Víkendy s Bernie!

0 Comments

Už ste sa niekedy stretli s úžasným priateľom na ceste a potom ste sa s nimi stretli o niekoľko rokov neskôr? V Anglicku sme išli navštíviť priateľov, ale tentokrát sme mali niekoho, kto nás navštívil!

Cestujeme okolo 3 rokov a ešte musíme mať návštevníkov … čo je pochopiteľné, zatiaľ čo sa v skutočnosti batohujeme, ale vzhľadom na to, že žijeme v Číne 9 mesiacov a sme umiestnení na jednom mieste, je to najlepší čas Majte návštevníkov, a tak prišiel aj náš kanadský priateľ Bernie.

Prvýkrát sme sa stretli s Bernie v roku 2011 v Egypte. Strávili sme pár týždňov spolu, než sme sa rozlúčili. Potom sme sa opäť stretli v Jordánsku niekoľko dní a potom v Libanone týždeň. Počas toho istého svetového výletu v Nepále sme sa znova preskupili! Strávili sme tam nejaký čas predtým, ako sme sa rozlúčili s našou rozlúčkou (alebo tak sme si mysleli).

Niektorí najlepší priatelia tu! nás s Bernie a jeho manželkou, Toni v Nepále
Bernie cestuje okolo Ázie posledných pár mesiacov a urobil špeciálny výlet do Číny, aby nás videl! Nevideli sme sa takmer rok a pol roka a my sme boli nadviazaní na stretnutie.

Stretli sme sa s ním na letisku v Šanghaji, a tak sme začali naše 2 týždne skúmania a kontroly spolu. Bohužiaľ, nedokázali sme dostať víkendy z práce, ale stále sa nám podarilo mať skvelý čas.

Populárna panoráma v Šanghaji
Strávili sme 2 noci v modernej metropole Šanghaja putujúcich po francúzskom koncesnom priestore, Starom Meste, ľudovom námestí, Walking Street a samozrejme Bund.

Nick a Bernie si užívajú pamiatky starých budov na zväzku v Šanghaji
Skontrolovať staré mesto, kde ľudia nasekali mäso, šili kožené topánky, ručne robili bielizeň a čaj bol najlepšou súčasťou bytia vo veľkom meste. Už sme boli v Šanghaji niekoľkokrát a nikdy sme neboli chorý z úžasných spôsobov ľudí v starej oblasti mesta.

Preskúmanie starých jazdných pruhov v Šanghaji

Predstavili sme Bernie do piva v Číne, Tsingtao a Šanghajho populárnych knedle a predtým, ako sme to vedeli, naše 2 noci boli hore.

Šanghajské populárne knedle! Tak dobré.
Nastúpili sme do rýchleho vlaku späť do Yangzhou a ukázali mu okolo nášho domu. Užili sme si priateľa, ktorý hrá gitaru v kaviarni, jedol Dongbei jedlo a mali sme veľkú noc so skupinou priateľov. Všetci sme šál lahodným jedlom za horúca a potom sme vyhodili krok na tanečnom parkete v neďalekom bare a vyhrávali každú hru na biliardovom stole! Bernie bol v tú noc žralokom bazénu.

Mať skvelý čas v bare v Yangzhou
Nasledujúci deň (po troche neskorého začiatku do dňa!) Sme sa dostali dolu do starého mesta Yangzhou. Stromy sú v tomto ročnom období v kvitnutí a celé kanály boli senzačná scenéria. Ziskli sme a zagovali sme po celej uličke a pozdĺž kanálov a potom sme sa dostali späť, aby sme si na večeru mali nejaké normálne jedlo Yangzhou.

Muž loviaci pozdĺž kanála neďaleko starého mesta v Yangzhou
Je jarný čas!
Diskutovali sme o tom, kde si zvoliť budúci týždeň, že sme boli mimo práce, a rozhodli sme sa o Hangzhou, a sme tak potešení, že sme to urobili! Toto úžasné mesto je asi 300 km južne od nášho domovského mesta Yangzhou a je známe svojím masívnym, krásnym jazerom a starým mestom.

Krásne Hangzhou West Lake
Už dlho sme nevideli hory alebo kopce, takže keď sme dorazili do Hangzhou, boli sme príjemne šokovaní bujnými zelenými svahmi okolo mesta. Mali sme nejaké rozhovory, chutné pouličné jedlo a pivá a nasledujúci deň sme plánovali prejsť okolo masívneho jazera.

Nick turistika v kopcoch obklopujúcich západné jazero Hangzhou

Voda bola čistá, všetky stromy boli v kvitnutí a miestni ľudia putujúci okolo jazera boli neuveriteľne priateľskí. Nemohli sme prejsť oveľa viac ako pár krokov bez toho, aby sa niekto, kto sa s nami chcel pokúsiť hovoriť a odfotiť s nami … ako obvykle! Predtým, ako sme sa odviedli do kopcov, sme skončili okolo polovice jazera. Nevidel som takú zeleň už dlho, bolo to ohromujúce. Kopce boli posiate chrámami a bolo ticho, najlepšie ústup z mesta.

Fotografia s miestnymi ľuďmi v Hangzhou … jedným z mnohých!

Nasledujúci deň sme prišli na to, aby sme riešili druhú polovicu jazera. Vyrazili sme a potešili sme sa v ďalšom dokonale jasnom, slnečnom a úžasnom dni v Hangzhou.

Nick si užíva deň pri jazere v Hangzhou

Večer sme mali nejaké miestne jedlo, fľašu bieleho vína a Bernie dokonca odobrali vzorky čínskeho alkoholu, baijiu aka, benzín vo fľaši! Prešli sme sa dole do oblasti jazera, len jan Čas na vodnú a svetelnú show, o ktorej sme ani nevedeli! Bolo to skvelé.

Vodná show na jazere v Hangzhou

Bolo také skvelé dostať sa z Yangzhou a mať skvelú dovolenku s našim kamarátom Bernie! Zajtra smeruje späť do Kanady, ale niečo mi hovorí, že sa v blízkej budúcnosti opäť uvidíme …

Páči sa mi tento príspevok? Pripnúť!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Kozy na cestách je spolupracovníkom Amazonu a tiež pridruženou spoločnosťou pre niektorých ďalších maloobchodníkov. To naznačuje, že zarobíme provízie, ak kliknete na odkazy na našom blogu a kúpite sa od týchto maloobchodníkov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *