CHEAP locations TO travel ON THE us dollar

0 Comments

Updated: 14/10/2019 | October 14th, 2019

It’s never been easier to travel with almost no money. The spread of the sharing economy, plentiful inexpensive flights, as well as gain access to to budget plan lodging have all made travel more inexpensive as well as accessible.

And, if you’re an American, the strong dollar has truly made a great deal of locations truly inexpensive to visit.

And, while there are great deals as well as great deals of inexpensive locations to travel to on the dollar, I wished to listing my favorites here. These are locations I believe are the most interesting, fun, simple to get too, as well as offer the most value for your money!

Cheap locations to travel on the us Dollar

Costa Rica

Vietnam

Ukraine

Romania

China

India

Argentina

Cambodia

Grécko

južná Afrika

Južná Kórea

1. Costa Rica

Costa Rica is my preferred central American country. though the country is one of the most costly in central America, your money will still go far here. It strikes a balance between affordable as well as safe, while still offering lots of incredible sights as well as activities.

Here in this wonderful place, you’ll discover cloud forests, turtles, incredible surfing, volcanos, white water rafting, great nature preserves, deep-sea diving, as well as a few of the happiest as well as nicest people in the region.

As an added bonus, flights from the us are likewise extremely cheap. I paid $400 USD to fly round-trip from NYC, as well as you can sometimes get flights as low as $300 USD. On the budget plan travel side, you’ll requirement about $40-45 USD per day, while for a mid-range trip will expense about $50-100 USD depending upon exactly how elegant you want to get.

Learn more as well as plan your trip with my guide to traveling Costa Rica!

2. Vietnam

While I’m not a big fan of Vietnam, it’s one of the cheapest countries in an already affordable region. When I visited years ago, I was costs $8 USD a day, which included inexpensive guest houses, regional food, transportation, as well as a bit of drinking. Of course, costs have gone up a great deal since I was last there, however the country still stays incredibly affordable, particularly when compared to many of its neighbors.

Realistically, if you budgeted $20 USD a day, you would want for little. Hostels are still just a few bucks a day, as well as you can get tasty street food for under $1 USD. You can travel comfortably rather comfortably on $50-100 USD each day if you’re looking for more comfort as well as luxury.

Be sure to spend a long time in the chaotic city of Hanoi as well as go to Ha long Bay when you’re in the north. In the south, don’t miss the Chu Chi Tunnels near Ho Chi Minh City (they were tunnels utilized by the Viet Cong during the Vietnam War). For some adventurous activities like canyoning as well as cliff jumping, head to Dalat. as well as if you’re looking for beaches, Nha Trang as well as Mui Ne should be at the top of your list!

Learn more as well as plan your trip with my guide to traveling Vietnam!

3. Ukraine

Ukraine is one of the cheapest countries in Europe. Years ago, I visited Eastern Europe, as well as might not believe exactly how inexpensive it was. I was living like a king for less than $40 USD each day — in Europe! — as well as paying $8 USD a night for a space in Ukraine, $1.50 USD for a liter of beer, as well as a few dollars for a regional meal.

While costs have gone up a bit since my last visit, it’s still one of the most inexpensive destinations in Europe. Hostels in Kyiv can be discovered for under $10 USD as well as inexpensive meals can be discovered for just $5 USD. With the typical monthly income in Ukraine being under $400 USD, it’s no surprise that the costs right here are incredibly low.

Be sure to take a day tour from Kyiv to of Chernobyl to see the haunting stays from the 1986 nuclear catastrophe during your visit. tours begin around $100 USD per person however are well worth it.

Learn more as well as plan your trip with my guide to traveling Ukraine!

4. Romania

Not only is Romania an underrated destination in Europe, however it’s likewise a affordable one. Bucharest is a modern, up-and-coming funding as well as the entire Transylvania region is breathtaking. transportation is inexpensive here, as well as both rideshares as well as hitchhiking are common.

You can comfortably enjoy your time right here for as bit as $30-40 USD per day, which is a take in Europe.

As more as well as more visitors come right here to wait out their Schengen area visa restrictions, it’s likely going to get more as well as more prominent (and expensive) so try to go to while you can!)

Learn more as well as plan your trip with my guide to Romania!

5. China

China is a huge country full of inexpensive travel opportunities. outside of Bejing as well as Shanghai (which are still fairly inexpensive thinking about their size), you’ll be able toObjavte ohromujúcu krajinu, chutné jedlo, ako aj lacnú prepravu.

Objavíte aj niektoré neuveriteľné historické stránky, ako napríklad terakotová armáda v Xi’an, ako aj samotná fantastická stena. Ak chcete vyskúšať svoje šťastie, choďte na Glitzy Macau, často premýšľajte o „Las Vegas v Ázii“. Pre tichší výlet od chaotických miest, zamierte na západ k Tibetu. Aj keď budete vyžadovať špeciálne povolenie na návštevu, objavíte tu prakticky žiadni turisti priamo medzi ohromujúcou horskou krajinou.

Za menej ako 40 USD za deň si môžete užiť všetko, čo Čína ponúka bez starostlivosti na svete. Hostely je možné objaviť za pouhých 5 USD, Street Food je iba 1-2 USD USD, ako aj väčšina aktivít je nižšia ako 10 USD!

6. India

Zatiaľ čo India bola vždy lacnou krajinou, ale americký dolár sa darí dobre, je to ešte lacnejšie! V už cenovo dostupnej krajine, ako je India, kde sa môžete dostať každý deň až 20 USD – často menej! Jedlá zalievajúce ústami sa dajú objaviť za odrodu USD pod 2 USD, ako aj za odrodu ubytovne od 3 do 10 USD v závislosti od toho, kde sa nachádzate.

Aj keď idete na ubytovanie v strednom rozsahu, ako aj na jedlo, budete mať ťažko stráviť každý deň viac ako 50 USD cenovo dostupné!!

Zatiaľ čo let, ktorý sa dostane priamo sem, môže byť drahý, keď ukážete, čo je výhodné. Nezabudnite si ujsť legendárny Taj Mahal, bezstarostné pláže Goa, Sväté mesto Varanasi, ako aj zametanie metropol, ako je Nové Dillí, ako aj Mumbai.

7. Argentína

Argentína – plná histórie, nádherných ľudí, kultúry, vína, futbalu, ako aj vonkajších zázrakov ako Patagonia – je jednou z mojich preferovaných krajín v Južnej Amerike. Buenos Aires sa uvažuje o jednom z najživších miest na svete, ako aj o väčšine ľudí hovorí anglicky. Nikdy som sa nepil toľko vína ani nejedol toľko steak, ako som to robil práve tu (ktorý vyhodil môj rozpočtový plán – avšak stálo to za to!)

Jediným problémom v tejto krajine je jej nekontrolovacia inflácia, takže náklady sú vždy v pohybe. Avšak aj napriek tomu sa môžete stále dostávať okolo 40-50 USD za deň. Hostely sú iba 5-10 USD, ako aj chutné jedlo (myslím, že steak, ako aj víno) bude menej pod 20 USD.

Patagonia je tu primárnym remízou a ponúka ohromujúcu krajinu, ako aj turistiku na svetovej úrovni. Nadšenci prírody budú tiež chcieť ísť na vodopády Iguazu, najväčší vodopádový systém na svete!

Získajte viac ako aj naplánujte si cestu s mojím sprievodcom do Argentíny!

8. Kambodža

Kambodža je jednou z mojich preferovaných krajín na svete. Zistil som, že tam ľudia tak neuveriteľne vítajú, ako aj po dlhej neprítomnosti medzi GOS, aby som to stále zistil, že je jedným z najlepších destinácií v juhovýchodnej Ázii.

Ceny sa v priebehu rokov trochu zvýšili, avšak nie o veľa (stále je lacnejšie ako Thajsko). Bežové autobusy stále náklady na menej ako 20 USD, jedlá sú 1–5 USD, osobné priestory sú okolo 10 USD, ako aj pivo je stále pod babkou. Čokoľvek tu tu funguje v dolároch. Bath ich poskytujú, výrobky sú ceny v dolároch, získate úpravy v dolároch: uľahčuje konverziu.

Zdá sa, že krajina je cenovo dostupná, priateľská a bezpečná. Navyše, Angkor Wat je jedným z najneuveriteľnejších historických miest na svete. Nezabudnite ísť na zabíjacie polia, ako aj na múzeum genocídy Tuol Sleng v Phnom Penh, aby ste sa vytrhňovali na tvrdú minulosť krajiny.

Získajte viac ako aj naplánujte si cestu s mojím sprievodcom po Kambodži!

9. Grécko

Grécko má ťažko ekonomické prostredie v posledných rokoch oveľa lacnejšou cestovným ruchom. Teraz je táto kedysi časová krajina ešte viac obchodom ako predtým.

S ubytovňami za 11 USD za noc, hotelmi 30 USD, ako aj gyrosom 3,50 USD, je táto krajina ukradnutá. Iste, niekoľko prominentných ostrovov bude stále trochu drahšie, aj keď sú cenovo dostupné. Budete si vychutnať nádherné ostrovy, pláže, ako aj chutné jedlo za zlomok nákladov na ďalšie európske krajiny.

Okrem toho, keďže ekonomické problémy vyvolali veľké zníženie turistických čísel, na tých úžasných plážach je menej davov! Grécko je výhodná destinácia, ako aj moji kamaráti, povedzte mi, že letná sezóna bola skutočne zlá. Návšteva vám nielenže prinesie fantastické ponuky, ale tiež vám pomôžete vrátiť toľko potrebné peniaze späť do hospodárstva.

Získajte viac ako aj naplánujte si cestu s mojím sprievodcom Gréckom!

10. Južná Afrika

Safaris, vinárstvo, hory, ako aj nekonečné pobrežie, ktoré je ideálne pre cestné výlety – to je Južná Afrika. Ako batoh alebo cestovateľ rozpočtu je táto krajina fantastickým cieľom cestovať, pretože okrem mnohých dobrodružných aktivít (a fantastickej turistiky) existuje veľa pracovných šancí, aby vás zaneprázdnila.

Aj keď je pravda, že krajina zápasí s korupciou a drobným zločinom,Má prosperujúci trh s cestovným ruchom, ako aj rastúci batoh, ako aj digitálna nomádová scéna. S 35-50 USD za deň si budete môcť vychutnať neuveriteľné pláže a bezstarostný spôsob života, vďaka ktorému je Južná Afrika tak príťažlivou.

Nenechajte si ujsť turistiku Up Table Mountain alebo navštíviť tučniaky, keď ste v Kapskom Meste. Okrem toho, že hľadáte zážitok Safari na svetovej úrovni, choďte do národného parku Kruger!

Získajte viac ako aj naplánujte si cestu s mojím sprievodcom do Južnej Afriky!

11. Južná Kórea

Keď som pred niekoľkými rokmi išiel do Južnej Kórey, ako som bol ohromený presne tým, aké lacné bolo všetko. Iste, nie je to také lacné ako juhovýchodná Ázia, v porovnaní s Japonskom alebo Európou je to dosť cenovo dostupné. S juhokórejskou menou (Won) na 1 190 za USD, ako aj väčšinu, čo stojí iba niekoľko tisíc vyhraných, nedokážem si predstaviť, že by ste si tu vyhodili rozpočetový plán (pokiaľ nie ste veľký potravín, pretože jedlo tu je tu lahodné!).

Môj kamarát, rovnako ako som išiel na kórejský BBQ celkom s nápojmi, rovnako ako sme každý utratili 8 USD. Môžete si vyzdvihnúť fľaše piva v 7-11 za menej ako pár dolárov. Hostely v Soule Begin sú iba 10 USD za noc. Nechápem, prečo o tom väčšina ľudí nehovorí, avšak ak chcete lacnú východnú orientálnu krajinu s ohromujúcou krajinou, Južná Kórea je to.

Nezabudnite si užiť Soulovu scénu Foodie, keď ste tu, a choďte do paláca Gyeongbukgung. Pre elegantnejší útek choďte na ostrov Jeju na pláže, ako aj zábavu na slnku.

***
Všetky tieto krajiny môžu poskytnúť odlišný a lacný alternatívny alternatívny alternatívny alternatívny alternatíva k nákladnej Európe, Austrálii alebo Japonsku. Cirkvi západnej Európy tam budú odteraz o 10 rokov, avšak džungle Strednej Ameriky? Ryžové polia Ázie? Starý svet východnej Európy? S najväčšou pravdepodobnosťou nie.
Ak sú peniaze problémom, požadujete kreatívne. Verte, ako aj cestovanie iným spôsobom – nevyberajte len najzreteľnejšiu destináciu. Urobte to, rovnako ako budete môcť natiahnuť svoje peniaze, ako aj cestovať ďalej, ako aj lacnejšie, lepšie a dlhšie!

Čo bude ďalej? Teraz začnite plánovať svoju cestu do jedného z týchto (alebo iných) destinácií prečítaním jedného z článkov nižšie:

Hĺbková krajina, ako aj sprievodcovia miest v meste

5 destinácií pod 30 USD za deň

20 metód, ako ušetriť peniaze na cestu

10 metód na objavenie lacného letu

Ako cestovať po svete za 50 dolárov denne

Môj New York Times veľmi populárny sprievodca brožovanosťou po World Travel vás naučí presne, ako zvládnuť umenie cestovania, aby ste sa uistili, že sa dostanete z vychodenej cesty, ušetríte peniaze a tiež máte hlbší cestovný zážitok. Je to váš sprievodca plánovaním A to Z, ktorý BBC nazval „Biblia pre cestujúcich v pláne rozpočtu“.

Kliknutím doprava tu nájdete viac a začnite ho čítať ešte dnes!

Zarezervujte si cestu: logistické tipy a triky
Zarezervujte si svoj let
Nájdite lacný let pomocou SkyScanner. Je to môj preferovaný motor prehľadávateľa, pretože vyhľadáva webové stránky, ako aj letecké spoločnosti po celom svete, takže vždy pochopíte, že žiadny kameň nezostane nezostáva.

Zarezervujte si ubytovanie
Svoju hostel si môžete rezervovať s Hostelworld. Ak chcete zostať niekde inde ako v hosteli, využite Booking.com, pretože neustále vracia najlacnejšie ceny za penzióny a hotely.

Nepamätáte si cestovné poistenie
Cestovné poistenie vás bude chrániť pred chorobou, zranením, krádežou a zrušením. Je to komplexná bezpečnosť v situácii, čokoľvek sa pokazí. Nikdy som nešiel na výlet bez toho, pretože som ho v minulosti musel mnohokrát využívať. Moje preferované podnikanie, ktoré ponúkajú najlepšie služby a hodnotu, sú:

Safetywing (najlepšie pre všetkých)

Zaistite moju cestu (pre tých nad 70 rokov)

Medjet (pre ďalšie pokrytie evakuácie)

Ste pripravení rezervovať si cestu?
Pozrite sa na moju stránku zdrojov, kde nájdete to najlepšie podnikanie, ktoré môžete využiť pri cestovaní. Uvádzam všetky tie, ktoré používam, keď cestujem. Sú to najlepšie v triede, pretože sa nemôžete pokaziť a využiť ich na vašej ceste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *